Rzęsy Mink – kilka informacji, które warto wiedzieć

Rzęsy Mink

Wybór sztucznych rzęs jest dziś bardzo szeroki. Bardzo popularnym rodzajem sztucznych rzęs są tak zwane rzęsy Mink na paletach, które znacznie ułatwiają i przyspieszają zakładanie rzęs. Są to matowe, szorstkie rzęsy z włókna poliestrowego, które wyglądają jak naturalne. Ekspresyjne sztuczne rzęsy Mink przeznaczone są głównie dla kobiet, które chcą podkreślić swój wygląd, ale przede wszystkim cenią naturalny wygląd swojej twarzy. Rzęsy Mink służą głównie kosmetyczkom i są dostępne w wielu salonach kosmetycznych.

Rzęsy Mink Mini

Rzęsy mink, wyglądające jak naturalne

Na rzęsy Mink należy zwrócić nieco większą uwagę, ponieważ dla wielu klientek są one lepszym wyborem niż rzęsy silk. Sztuczne rzęsy Mink nie tylko wyglądają bardziej naturalnie, ale są również bardziej błyszczące, co sprawia, że są wygodniejsze w noszeniu. Występują w różnych długościach i grubościach, dzięki czemu idealnie dopasowują się do naturalnych rzęs, do których są przyczepione. Wykorzystywane są w różnych metodach przedłużania rzęs. Ten rodzaj rzęs wybierają głównie kobiety, które chcą skupić się na naturalnym efekcie końcowym wyglądu oczu, pozostawiając w tym dużo finezji i elegancji. Głównymi zaletami wyboru rzęs mink jest brak karykatury i przerysowania twarzy, bezpieczeństwo (szczególnie dla klientek z alergią) oraz troska o życie zwierząt, które dzięki tym syntetycznym substytutom są bezpieczne. Warto też wiedzieć, że rzęsy mink sklejają się nieco mocniej niż typu silk i z norek, ze względu na charakterystyczną matową powierzchnię, dzięki czemu aplikacje wykonane tymi rzęsami są trwalsze. Wyraziste rzęsy to często najlepsza propozycja dla klientek, które wybierają sztuczne rzęsy na specjalne okazje lub też na co dzień. Nierzadko kobiety są tak zadowolone z wyników, że nie chcą się z nimi rozstać. Sprawdź je już teraz, aby uzyskać najlepsze efekty stylizacji w swoim salonie. Zapraszamy również do sklepu KBarth, w którym znajduje się bogaty asortyment rzęs typu mink, w atrakcyjnej cenie.

Rzęsy mink – jak je stosować?

Rzęsy mink można stosować u wszystkich typów cery klientek, ponieważ bardzo przypominają one rzęsy naturalne. W przeciwieństwie do rzęs jedwabnych typu silk, po aplikacji zauważamy lepszą przyczepność rzęs. Dzieje się tak dzięki chropowatej powierzchni, która poprawia przyczepność – ułatwiając i przyspieszając pracę. Rzęsy jedwabne silk nie nadają się do cery przetłuszczającej się, ponieważ słabsza przyczepność i nadmiar sebum na powiekach przekładają się na gorszą odporność na aplikację. Rzęsy mogą się ślizgać przy próbie nałożenia, musimy pracować bardziej skoncentrowani, aplikacja może potrwać trochę dłużej, może być również konieczne zastosowanie primera. Rzęsy jedwabne silk należy przykleić do dolnej linii rzęs (klientka może zobaczyć pożądany połysk patrząc w lusterko), natomiast do górnej linii rzęsy mink. Stanowią one rodzaj bariery dla dolnego łuku, dzięki temu aplikacja nie powinna tracić na trwałości.

Kiedy nie należy poddawać się zabiegowi przedłużania rzęs

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na osiągnięcie efektu zachwycająco pięknych rzęs za pomocą zabiegu przedłużania. Szczególnie powinny uważać i nie decydować się na ten krok osoby mające następujące schorzenia. Brak naturalnych rzęs. Wcześniejsze wykonanie trwałej na rzęsach. Osoby cierpiące na zaćmę, jaskrę, infekcję oka ropnego zapalenia, infekcje bakteryjne i wirusowe, osoby noszące soczewki kontaktowe, osoby mające opryszczkę powiek, zapalenie spojówek, a także osoby cierpiące na nadpobudliwość.