Przedłużanie rzęs – zabieg na ratunek zabieganym

Obecne czasy bez wątpienia skupiają ludzką uwagę na wyglądzie zewnętrznym. Z roku na rok, coraz więcej Polaków, zauważa jak wygląd zewnętrzny oddziałuje na inne sfery życia. Czy dbanie o siebie musi być żmudnie i kojarzyć się z godzinnymi posiedzeniami przed lusterkiem? Niekoniecznie. Przydatnym i dobrym przyjacielem, może okazać się kosmetyczka. Dzisiejsze zabiegi w salonach piękności pozwalają na skrócenie do minimum czasu potrzebnego na to, aby dobrze wyglądać wychodząc z domu. Jedną z takich czynności jest wykonanie stylizacji rzęs.

Dla kogo przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs to bardzo popularny zabieg przeprowadzany wśród kobiet. Jego wynikiem są dłuższe, zagęszczone i wizualnie zdrowsze rzęsy. Zabieg skierowany jest do wszystkich kobiet, niezależnie od wieku. Rzadko temu zabiegowi poddają się mężczyźni, jednak kobieca sfera beauty coraz częściej pojawia się również w męskim świecie. Przedłużanie rzęs sprawdzi się idealnie dla zabieganych kobiet, które rano nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na swój makijaż. Dodatkowo kobiety uprawiające sport również z niego często korzystają. Zwykły tusz do rzęs często rozmazuje się w sytuacjach zwiększonego wysiłku, tworząc nieestetyczne plamy pod okiem. Bardzo często klientami korzystającymi z tej czynności są osoby, które wyjeżdżają na wakacje i nie chcą stosować podstawowego makijażu na urlopie.

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs

Pierwszą czynnością jaką wykonuje profesjonalista przy przedłużaniu rzęs jest zmycie pozostałości jakiegokolwiek makijażu oraz odtłuszczenie rzęs. Następnie dolne rzęsy są odseparowywanie od górnych, tak aby nie zostały w żaden sposób uszkodzone i nie przeszkadzały w trakcie przedłużania rzęs na górnej powiece. Najpopularniejszą metodą jest metoda 1:1. Polega ona na tym, że do każdej naturalnej, pojedynczej rzęsy, doklejana zostaje rzęsa sztuczna. Zabieg przedłużania rzęs utrzymuje się około 2 miesięcy i nie niszczy naszych naturalnych rzęs.

Produkty do przedłużania rzęs

Do każdego zabiegu przedłużania rzęs, potrzebne są odpowiednie, profesjonalne produkty i akcesoria. Przede wszystkim obligatoryjne są sztuczne rzęsy, które mają rożne rozmiary i są wykonane najczęściej z jedwabiu lub norek. Ponadto wysokiej jakości sztuczne rzęsy posiadają różne skręty oraz są bardzo miękkie, w skutek czego nie wyglądają sztucznie. I tak np. rzęsy wave posiadają trzy rodzaje skrętów: B, C i CC oraz są niezwykle lekkie, dzięki czemu pozwalają na osiągniecie bardzo naturalnego efektu na oku. Od tego jakie rzęsy zostaną zastosowanie u klientki, zależy finalny wygląd oka. Do wykonania zabiegu przedłużania rzęs potrzebne są również pęsety, które powinny być dopasowane idealnie do rąk osoby wykonującej zabieg. Dodatkowo niezbędny jest cleaner, primer oraz remover. Pierwszy z nich odtłuszcza rzęsy naturalne, drugi potęguje przyczepność rzęs sztucznych zaś trzeci służy do ściągania rzęs. Bardzo ważnym akcesorium są również aplikatory, służące np. do odtłuszczania oraz płatki, które odseparowują rzęsy dolne od górnych. Istotnym elementem całej operacji jest klej, który powinien być wysokiej jakości, ponieważ to od niego w dużej mierze zależny jest czas utrzymywania się rzęs na oku. Ostatnimi już akcesoriami potrzebnymi do zabiegu przedłużania rzęs jest szczoteczka, która rozczesuje rzęsy oraz dmuchawka przyśpieszająca wysychanie kleju.

Pamiętajmy o tym, iż osoba wykonująca zabieg przedłużania rzęs powinna posiadać doświadczenie oraz pracować na produktach dobrych jakościowo, przeznaczonych dla profesjonalistów. Prawidłowo wykonany zabieg pozwala cieszyć się długo pięknymi i gęstymi rzęsami.