Jak wybrać najlepsze produkty do przedłużania rzęs?

Proces przedłużania rzęs, chociaż efektowny, jest procesem, przynajmniej pozornie, skomplikowanym. Na rynku znaleźć można wiele produktów, służących do tego typu zabiegu. Jakie produkty wybrać, by zabieg przedłużania rzęs przebiegał szybko i sprawnie? Odpowiedź znajdziesz w artykule. 

Produkty do przedłużania rzęs – przeprowadzanie zabiegu

Mierząc się z przedłużaniem rzęs, możemy spotkać się z całym szeregiem produktów, które mają za zadanie ułatwić nam ten proces. W ofertach drogerii znaleźć można m.in: pęsety, płatki pod oczy, podkładki do rzęs, szczoteczki do rzęs, podkładki do rzęs oraz oczywiście same rzęsy, w różnych stylizacjach, takich jak np. zakręcone rzęsy wave, Noble Lashes. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze tego typu produktów?

Wybierając pęsetę warto szukać producentów (takich jak np. Noble Lashes), którzy oferują pęsety o różnych kształtach, dostosowanych do różnych technik aplikowania sztucznych rzęs. Do nakładania rzęs sztucznych na naturalne, przyda się np. pęseta zakrzywiona. Płatki pod oczy z kolei pełnią rolę separatora, co jest konieczne przy takiej aplikacji rzęs, która będzie wyglądać efektownie. Warto szukać preparatów o beztłuszczowej powierzchni, niezawierającej włosków. Warto wybierać płatki nawilżające, by chronić dodatkowo okolice oczu. Kolejna kwestia do przemyślenia to podstawki  rzęs, pozwalające na zachowanie czystości rzęs przed i po zabiegiem, zapewniając sterylność zabiegu. Poleca się szukać podstawek, które oznaczone są jako nielektryzujące.  Z kolei szczoteczki do przedłużania rzęs sprawdzą się tak podczas zabiegu przedłużania, jak i liftingu, laminacji czy hennowania (które, notabene, współgrać mogą z przedłużaniem rzęs; aby wspomóc efekt przedłużenia warto zastosować takie produkty jak zestaw henny w żelu lub preparat do liftingu). Kupujmy tylko szczoteczki, których producent zastrzega, że nie niszczą one naturalnych rzęs podczas zabiegu. 

Produkty do przedłużania rzęs – jak wybrać rzęsy?

Do wyboru mamy dwa rodzaje sztucznych rzęs. Na pasku i w kępkach. Warto pamiętać, że tak, jak rzęsy w kępkach pozwalają na większą dowolność i kreatywność, to ta właśnie zaleta niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo. Istnieją większe szanse, że rzęsy zostaną zamocowane niestetycznie, metody tej nie poleca się więc początkującym. Rzęsy na pasku to z całą pewnością opcja łatwiejsza. Należy przy tym wybierać takie rzęsy, których pasek jest przezroczysty. Jeśli jednak zakupiliśmy produkt, gdzie pasek jest czarny, makijaż da się uratować – wystarczy uzupełnić makijaż kreską eyelinera. Warto pamiętać, że dostępne są na rynku rzęsy o różnych długościach i skrętach, takie np., jak trzystopniowy skręt rzęs wave, proponowanych przez Noble Lashes. Świadomy konsument, decydujący się tak na rzęsy na pasku, jak i w kępkach, nie znajdzie już efektu, którego nie można uzyskać.  Poleca się także, w obecnej sytuacji klimatycznej, szukać rzęs w ekologicznych opakowaniach. 

Produkty do przedłużania rzęs – oczyszczanie

O sztuczne, jak i naturalne rzęsy odpowiednio dbać. Trzeba zmyć klej, który przytrzymywał rzęsy na swoim miejscu. Należy użyć do tego specjalistycznego preparatu, który najczęściej nosi nazwę reamover. Preparaty tego typu mogą występować w formie, żelu, pianki, płynnej lub kremowej. Oczyścić warto także naturalne rzęsy, które cały czas narażone były na szkodliwe działanie chemii makijażu. Dostępne są delikatne produkty w zestawach, składających się z preparatu i pędzelka, pozwalającego dokładnie nałożyć preparat na rzęsy. Warto szukać na rynku produktów o naturalnym składzie, który w dobrej jakości produktach sięga kilkudziesięciu procent. Dobre reamovery i produkty do oczyszczania rzęs naturalnych nie tylko oczyszczają, ale także działają na okolice oczu pielęgnująco. Warto szukać w składzie choćby substancji wzmacniających rzęsy (probiotyki) oraz nawilżąjących (gliceryna). 

Na ilości i jakości produktów do przedłużania i stylizacji rzęs nie warto oszczędzać. Sfokusowana właśnie na rzęsach kosmetyka, od lat udowadania, jak znaczące są rzęsy w określeniu cudzej urody. Warto więc o rzęsy – te naturalne i sztuczne – po prostu dbać, by stylizować je na dowolną ilość sposobów.